Zgromadzenie Sióstr Westiarek Jezusa

Wszystko dla Jezusa przez Maryję

26 maja 2018

Wspomnienie o s. Jadwidze

Wspomnienie o s. Jadwidze Zobacz zdjęcia

S. JADWIGA MALINOWSKA

Pochodziła z parafii Zaręby Kościelne.

Urodziła się 7 października 1929 r. w Złotorii Starej. Jej rodzice Aleksander i Zofia Malinowscy prowadzili niewielkie gospodarstwo rolne. S. Jadwiga miała dwóch braci i trzy siostry, z których młodsza siostra Krystyna wstąpiła również do Zgromadzenia Sióstr Westiarek Jezusa. Podczas wojny zginął jej Ojciec, a Matka z wielkim poświęceniem samotnie wychowywała dzieci. Po zakończeniu wojny cała Rodzina wyprowadziła się na Śląsk.

S. Jadwiga mając 19 lat wstąpiła do Zgromadzenia 23 października 1948 r. i otrzymała imię zakonne „Longina od przebitego Boku Pana Jezusa”. Nowicjat odbyła w Celestynowie. W dwa lata później złożyła pierwsze śluby zakonne, zaś śluby wieczyste w Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła 29 czerwca 1956 r.

Od dziecka nauczona pracy na roli, w Zgromadzeniu również posługiwała w gospodarstwie i w ogrodzie, i tę pracę bardzo lubiła. Przebywała w naszych wspólnotach w Pajęcznie, Duchnicach i Zarębach Kościelnych.

S. Jadwiga była bardzo uczynna, ofiarna, szczera, lubiana przez siostry i przez ludzi. Była pogodna i rozmodlona, okazywała wdzięczność za każde dobro. W ręku miała zawsze różaniec, na którym modliła się i powierzała Maryi wszystkie prośby i intencje.

W Zgromadzeniu przeżyła 70 lat, do końca była czynna, z różańcem w ręku odeszła po wieczną nagrodę 24 maja w Święto Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych i Uroczystość Chrystusa Najwyższego Kapłana.

Pogrzeb S. Jadwigi odbył się 26 maja 2018 r. w Kościółku parafialnym obok domu Sióstr i zgromadził wielu parafian, sąsiadów, znajomych, Rodzinę ze Szczecina i wiele sióstr z naszych wspólnot. Mszę Świętą swoją obecnością uświetnili miejscowi Ułani, Bractwo Kurkowe z Broku oraz zaprzyjaźnieni ze wspólnotą w Zarębach Kościelnych p. pułkownik Andrzej Pałasz i p. pułkownik Zenon Kuczyński z Rodziną z Warszawy. Mszy Świętej, której przewodniczył O. Andrzej Krawczyk - kapucyn z Łomży, spowiednik wspólnoty, sprawowało sześciu kapłanów. Homilię wygłosił Ks. Kan. Andrzej Dmochowski – proboszcz, który podkreślił osobę S. Jadwigi i jej franciszkańską duchowość, modlitwę, ofiarność, prostotę, ufność, szczerość i miłość do przyrody i zwierząt. We wspólnocie w Zarębach Kościelnych była długi czas i była jak powiedział „wychowawczynią trzech pokoleń parafian”.

Ciało spoczęło na cmentarzu w kwaterze Sióstr.

Po Uroczystościach pogrzebowych wszystkie przybyłe siostry zgromadziły się we wspólnocie, gdzie złożyły Życzenia Matce Generalnej Krystynie Motyl z okazji Dnia Matki. Matka Generalna również podkreśliła świadectwo życia s. Jadwigi, jej miłość do Eucharystii, Zgromadzenia i Kapłaństwa. Odeszła w Uroczystość Chrystusa Najwyższego Kapłana, przy jej trumnie, która była wystawiona w Kościółku modlili się parafianie, przez całą noc była jakby na „adoracji przed Najświętszym Sakramentem”.

 Siostro Jadwigo dziękujemy Ci za Twoją wierność Bogu, za umiłowanie Zgromadzenia i ciche, dobre życie. Spoczywaj w Bogu.

Galeria prac

Strony parafialne ISP Platforma: ISP 3.21.0
by strony-parafialne.pl
Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
40 0.12171483039856